top of page

BİZ KİMİZ?

Ekibimiz

Balance Pilates School bünyesindeki tüm çalışanlarımız ve sağlık uzmanlarımız, çeşitli alanlarda sertifikalı profesyonellerdir ve müşterilerimizin sağlığı ve yaşamına kendilerini adamışlardır. 2013 yılından beri değerli müşterilerimize hedeflerine ulaşmada ihtiyaçları olan kişisel rehberlik hizmetini sunarak sağlık ve sağlıklı yaşam alanında Alsancak, İzmir bölgesinde lider konumdayız. Hemen arayın, sizin için neler yapabileceğimizi konuşalım.

ertuğ.jpeg

ERTUĞ AKGÜNER

Fiziksel Eğitim ve Spor Uzmanı

1983 Avusturalya doğumluyum. 8 yaşında basketbol oynayarak spora başladım. 9 yaşında ilkokul atletizm takımına girdim. Ortaokul yıllarında Tuborg’un basketbol altyapısında oynarken sırasıyla İzmir Spor, Karşıyaka Spor Kulübü ve Efes Pilsen altyapılarında basketbol oynadım. Sonrasında atletizm kariyerine ağırlık vererek, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Milli Takım formasını giymeye hak kazanarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettim. 2007 yılında Ege Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra birçok fitness kulübü ve spa merkezlerinde müdürlük yaptığım sırada Avrupa ve Balkanlar’da fitness alanında derece elde eden birçok milli sporcu yetiştirdim. 2009 yılında pilatesle tanışıp, 2011 yılında Ege Bölgesi’nin en büyük pilates eğitim organizasyonunu gerçekleştirerek dünyanın en ünlü üç pilates eğitmenini İzmir’e getirerek, Türkiye’deki pilates eğitmenlerine yönelik bir sertifika programı düzenledim. 2014 yılında pilates eğitiminde dünya lideri olan BASI Pilates’in kapsamlı eğitmeni olup, Mentor ve Master Programlarını tamamlayarak Alsancak’ta kurmuş olduğum BPS Balance Pilates Studio ile BASI Pilates ve Athletic House Academy’nin Host Stüdyosu unvanlarına sahip oldum. Kinesiyoloji & Pilates Teori kitabının yazarıyım. Şu an Ege Üniversitesinde Hareket ve Antrenman Bilimleri’nde yüksek lisans yapıyorum. Hedefim yüksek lisanstan sonra Doktorayı da bitirerek ülkemi uluslararası alanda temsil eden bir bilim insanı olmak.

EĞİTİM BİLGİLERİ:
Lisans: Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü

Yüksek Lisans: Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri
ALDIĞI EĞİTİMLER: 

 • BASI Pilates Kapsamlı Pilates Eğitmenliği Diploması

 • BASI Pilates Through Pregnancy and Beyond

 • BASI Pilates Master  Program & PMA Certificate

 • BASI Pilates Mentor Program & PMA Certificate

 • BASI Pilates Pilates For Kids

 • Wellness ve HİS Federasyonu 2. Kademe Antrenörlük Sertifikası

 • ACSM American College of Sports Medicine Certified Personal Trainer Diploması

 • Australia Sports Institute Futbol Kondisyonerliği ve Atletik Performans Eğitmenliği

 • Türkiye Jimnastik Federasyonu Pilates 1. Kademe Yardımcı Antrenör

 • Anthoney Lett Pilates Reformer & Pilates Equipment Eğitimi Sertifikası

 • Allan Menezes Pilates Institute of Australia Older Population – Theory To Pilates – Back Pain Sertifikaları

 • Fitness ve Vücut Geliştirme 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesi

 • Athletic House Academy Fitness Eğitmenliği (Ereps/Treps  EQF Level 3)

 • Juan Castellano Post Rehabilitasyon’da Pilates ve Klinik Kılıfları Eğitimi Sertifikası

 • Michael King Mat 1 ve Reformer 1 Eğitimi Sertifikası

 • Tracey Mallett Pilates ve Fitness Tekniklerine Dayalı Kişisel ve Grup Fonksiyonel İstasyon Eğitimi Sertifikası

 • Yüzme Antrenörlüğü Belgesi

 • Tenis 1. Kademe Yardımcı Antrenör

 • Gümüş Bröve Cankurtaranlık Belgesi

 • Ulusal Atletizm Hakemlik Belgesi

 ‘KİŞİNİN KENDİSİ İÇİN YAPABİLECEĞİ EN BÜYÜK YATIRIM EGZERSİZ YAPMAKTIR!’

                                                                              Fiziksel Eğitim ve Spor Uzmanı

                                     Ertuğ AKGÜNER

sinem.jpg

SINEM AKGÜNER

BASI Pilates Fakülte Üyesi - Pilates Eğitmeni

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümüne girdi. Ön lisansını tamamladıktan sonra eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünde devam etti. Yüksek Lisansını tamamladı ve üç sene Mimar Sinan Üniversitesi Sahne sanatları Klasik Bale bölümünde öğretmenlik yaptı.

        Öğrencilik yıllarında Cem Ertekin nin kurucusu olduğu Çağdaş Bale Topluluğunda solist ve kordo bale dansçısı olarak bir çok modern ve Klasik eserde dans etti.

         2000-2006 yıllarında Sultans Of The Dance ( Yeni adı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu )topluluğunda solist bale sanatçısı olarak dünyanın bir çok sahnesinde ülkesini temsilen dans etti.Bir çok yerli ve yabancı koreograf ile çalışma fırsatı buldu.

         2006 yılında Balanced Body’nin Tüm Eğitimlerini tamamladı.

         2007 yılında Balanced Body Faculty-PMA eğitmeni ve bale sanatçısı Murat Çatbaş ile pilatese başladı.

         2010 yılında Serotonin Akademi kurucusu Fizik Tedavi ve rehabilitasyon Uzmanı Dr. Işık Akgöl ün kadrosunda pilates Eğitmeni olarak çalıştı.

         2013 yılında BASI Pilates Faculty Cengiz Han Üçgün ile çalışmaya başlayıp bir çok Workshop ve BASI Pilates kapsamlı eğitimini asiste etti. Master 1, Master 2 ve Mentor Programlarını da tamamlayarak BASI Pilates Fakülte Üyesi oldu.

         2017 yılında BPS BASI Pilates Host Studio Alsancak / İzmir kurucusu Ertuğ Akgüner ile evlenerek İzmir e yerleşti.

WhatsApp Image 2022-12-03 at 14.34.01.jpeg

AYŞENUR HAKTANIR

Fizyoterapist - Pilates Eğitmeni

1999 yılında İzmir’de doğdum.

2021 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Fizyoterapi bölümü lisans mezunuyum. Şimdi de İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri öğrencisiyim. 7 ay bir özel eğitim merkezinde çalıştım. Çeşitli danışanlar ile tedavi programları tamamladım. Üniversitede staj yaptığım sağlıklı yaşam merkezinde Reformer Pilates’e ilgi duymaya başladım. Fizyoterapist olduğum için Sağlık Bakanlığı tarafından üniversite yıllarında aldığım pilates eğitimi yeterli görülerek pilates yaptırmaya yetkim olmasına rağmen mesleki anlamda kendimi daha da geliştirmek ve danışanlarıma en yüksek seviyede faydalı olabilmek için Reformer Pilates eğitimi de aldım.

Lisans eğitimi ve aktif iş hayatımın dışında mesleki gelişimim adına aldığım tüm eğitimler:


•Reformer Pilates

•Mat Pilates

•Manuel Lenf Drenajı ve Ölçü Alma Teknikleri

•Kupa Terapi

•Kinezyotape

•Üst Ekstremite Manipülasyon ve Mobilizasyon Teknikleri

•Alt Ekstremite Manipülasyon ve Mobilizasyon Teknikleri

•Servikal Bölge, Torakal Bölge ve Lumbosakral Bölge Manipülasyon ve Mobilizasyon Teknikleri

•Tetik Nokta ve Graston Tekniği

mehmet.jpg

MEHMET TURAN

Pilates Eğitmeni

1987 Adana doğumluyum.  İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun oldum. Üniversite yıllarında ITU Deniz Bisikleti Takım Kaptan’ı olarak ülkemizi temsilen Almanya ve Polonya’da yarışlara katıldım.  Mezuniyet sonrası özel sektörde global firmalarda çeşitli üst düzey görevlerde yer aldım. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisansını yarıda bırakarak İzmir’e yerleşmeye karar verdim. İzmir’deki ilk yıllarımda Edasöz Dans Akademisi’nde 4 yıl boyunca dans dersleri aldım. Bireysel ve ekip olarak birçok Ulusal/Uluslararası dans festivalinde yarışmacı ve organizatör olarak yer aldım. 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen International Hip-Hop for Life Dans yarışmasında House kategorisinde finale kaldım. 2021 yılında kurumsal firmadaki görevimden ayrılarak New York’ta kendi şirketimi kurdum. Bu esnada Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası çocuk dans festivali olan ‘Kids on the Move Dance Festival’a danışmanlık yaparak festivalin gerçekleştirilmesinde büyük bir emek sarfettim.
Hayatımın her aşamasında yoğun bir şekilde yer alan Dans, Futbol, Yoga ve Outdoor Koşuları gibi çeşitli spor dallarına olan ilgimi eğitmenlik boyutuna taşıyabilmek  için BASI Pilates Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu – Giriş Programı’nı tamamlayarak eğitmenlik dünyasına keyifli bir geçiş yaptım. Bu aralar yoğun bir antrenman temposuyla BPS Balance Pilates School Alsancak’ta eğitmenlik yapmaktayım.

Ekip: Ekibimiz
bottom of page